Rada by som sa ešte raz poďakovala za opätovnú možnosť sa na vami organizovanom kurze v Prešove nabiť a veľmi poučne pripomenúť akou skvelou vecou celé Montessori je.

Že je to nielen o pedagogike ale o celkovom prístupe k výchove, vzdelávaniu, psychológii ale i celému životu. Darí sa Vám s Martou (aspoň mňa ako účastníka) maximálne motivovať. Hlavne používanie konkrétnych príkladov z vlastného života či rodiny oslovuje najviac. 

Je naozaj super, že ste sa takéto odborníčky alebo nadšenkyne našli a máte chuť sa o svoje teoretické ale hlavne praktické skúsenosti podeliť s ostatnými. Čiže aj úvodná séria prednášok p.Štárkovej, ktorú Únia dávnejšie preplácala (2roky dozadu?!) mala zmysel, keďže myslím, že aj vďaka nej ste sa potom našli a ozvali vy a mohli ponúknuť a predvádzať ešte konkrétnejšie Monte situácie. To, že sú vaše sessions kapacitne obmedzené a máte čas ukazovať do najmenších podrobností a detailov úplne všetko = od úvodného úchopu až po reakcie na detské odpovede, prípadne zodpovedať osobné dotazy - je na nezaplatenie a veľmi cenné.

Ponorenie sa do víru každodenných povinností mi väčšinou zabraňuje, aby som sa venovala tejto téme do tej miery ako by som chcela. Tentoraz je tu však národný projekt Rodina a práca a ja som momentálne v materskom centre zamestnaná a plánujem všetky vaše tipy, návody a odporúčania využiť nielen doma ale i v práci - tak už sa nie je na čo vyhovárať ;o)

​Ako však sama na sebe vidím, je dobré raz za čas takto vycestovať a opätovne si pripomenúť prakticky i teoreticky ako sa monte správať.​ Takže ak budete ešte niečo organizovať, budem mať v rámci svojich možností záujem sa zúčastniť, možno tentoraz už aj s dcérkou, keďže teóriu už nemusím vnímať až tak pozorne a praxe (hlavne na vlastnom dieťati) nie je nikdy dosť :o)

 Ešte raz veľká vďaka za kurz, prajem veľa energie a entuziazmu na ďalšie aktivity a do skorého Montessoriovania!

 Andrea, RK

Dobrý deň
Milá pani Marta ďakujem Vám a Vašej kolegyni za príležitosť zúčastniť sa zážitkového kurzu "Sloboda s hranicami podľa Márie Montessori". Tento seminár, o ktorý som prejavila záujem hlavne zo súkromných dôvodov, ma utvrdil nielen v sebe samej, ale aj vo výchovnom štýle, ktorý preferujem. Dodal mi silu a energiu byť lepšou mamou pre moje dve deti. Ďakujem za túto skúsenosť, za priestor na diskusiu, za zrozumiteľnú interpretáciu a praktické ukážky. Po návrate domov sme si s deťmi "uvarili" kávu a seminár pokračoval. Tentokrát som sa však učila od mojich detí a bolo to veľmi milé. Teším sa na ďalšie kurzy.

Zuzana, BB

Pani Marta Fudalyová,

chcem sa Vám aj Vašej kolegyni veľmi poďakovať za to, že som sa mohla zúčastniť seminára Montessori pedagogika,ktorý bol zameraný na rozvoj matemat. myslenia a matematic. operácií u detí predškolského veku a žiakov 1.st.ZŠ. Bol to pre mňa veľmi hodnotný seminár, pretože nebol čisto teoretický,ale prakticky sme si mohli vyskúšať ako sa konkrétne pracuje s každou pomôckou. Z toho, čo ste nám odprezentovali vidím, že tieto pomôcky by nám veľmi pomohli pri práci a žiaci by oveľa skôr pochopili mnohé abstraktné matematic. pojmy. Ešte raz ďakujem za inšpiráciu a dobré nápady a verím,že nám na začiatku pomôžete Vašimi cennými radami a bohatými skúsenosťami. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s Vami.

Učiteľka.1.stupňa Spojenej školy P.Sabadoša v Prešove - Mgr. K.R.